Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Model 2900

fréza na pařezy Model 2900Model 2900 je mimořádně všestranná fréza na pařezy; velmi dobře se osvědčuje v měkkém a nerovném terénu a je zároveň schopna projet úzkou brankou na soukromém pozemku o šířce 0,9 m. Gumové transportní pásy se vysouvají do šířky 1,3 m pro zvýšení stability a lze je zasunout pod rám, čímž dojde k omezení šířky stroje na pouhých 0,9 m. Tato jednotka je charakteristická velmi dobrou flotací, proto je Model 2900 schopen se pohybovat v terénu s minimálním narušením podloží. V současné době jsou k dispozici hnací jednotky Kubota (84,5 HP a 99 HP) a Caterpillar o výkonu 114 HP, které zajišťují ještě větší výkon a točivý moment než starší verze tohoto modelu.
Systém hydrostatického náhonu frézovacího kotouče snižuje počet řemenů vyžadujících údržbu. V případě modelu 2900 jsou náklady na údržbu a servis omezeny na minimum. Náhon frézového kotouče se zapíná velice jednoduchým a rychlým způsobem zatlačením tlačítka na rádiovém dálkovém ovládači.
Model 2890XP má výkon potřebný k provádění nejtěžších prací spojených s odstraňováním pařezů a poměrně malé rozměry, které umožňují jednoduchý pohyb ve stísněných podmínkách. Jednotka je standardně vybavena rádiovým dálkovým ovládačem, který umožňuje operátorovi ovládání jízdního systému, frézovacího zařízení, radlice (pokud je součástí stroje) a škrticí klapky z větší vzdálenosti.
Jízdní systém je vybaven převodovkou o 3 rychlostech („plížení“, pomalu, rychle), což umožňuje jednotce 2900 rychle dojet na pracovní místo a zjednodušit pomalé přibližování v průběhu frézování.
Frézovací kotouč o průměru 630 mm osazený 24 frézami „GREENTEETH“ umožňuje řízené a plynulé seřezávání povrchu frézovaného pařezu. Frézy „GREENTEETH“ jsou odolnější při styku s kamenitým podložím nebo jinými nečistotami a díky speciální konstrukci zvyšují rovněž životnost pracovního nástroje a snižují provozní náklady.
Jako varianta vybavení Modelu 2890XP může být radlice šířky 0,9 nebo 1,3 m. Tato varianta usnadňuje proces nivelování a úklid terénu po skončení frézování. Radlice může být ovládána rádiovým dálkovým ovládačem.